Álláshirdetés

A Szegedi Tudományegyetem Klebelsberg Kuno Könyvtára Tartalomszolgáltatási Osztálya pályázatot hirdet kutatástámogató könyvtáros munkakör betöltésére.

A jogviszony időtartama: 1 éves határozott idejű munkaviszony (hosszabbítható), 3 hónap próbaidővel.

Foglalkoztatás jellege: teljes munkaidő.

A munkavégzés helye: Csongrád-Csanád megye, 6722 Szeged, Ady tér 10.

A munkakörbe tartozó lényeges feladatok:

Részvétel az SZTE Klebelsberg Könyvtár kutatástámogató szolgáltatásaiban és munkafolyamataiban. Kapcsolattartás az SZTE kutatóival, gazdasági szerveivel, a könyvtárral szerződésben álló nemzetközi és hazai szolgáltatókkal. Részvétel az SZTE online dokumentumainak és adatbázisainak beszerzési feladataiban, folyamatos segítségnyújtás ezek olvasói használatában. Részvétel oktatóként/előadóként az SZTE Klebelsberg Könyvtár által szervezett felhasználói képzéseken angol és magyar nyelven.

Pályázati feltételek:

  • egyetemi végzettség,
  • angol nyelvből középfokú C típusú általános nyelvvizsga, társalgási szintű nyelvtudás,
  • gyakorlott szintű MS Office (irodai alkalmazások),
  • különféle internetes alkalmazások gyakorlott szintű használata.

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

  • tudományos tartalomszolgáltató és tudománymetriai adatbázisok ismerete,
  • kutatási adatkezelésben való jártasság,
  • angol nyelvből felsőfokú C típusú általános nyelvvizsga,
  • könyvtári területen szerzett munkatapasztalat – legalább 1-3 év szakmai tapasztalat.

Elvárt kompetenciák:

  • kiváló előadói és kommunikációs készség,
  • kiváló együttműködési készség, csapatmunka,
  • jó problémamegoldó képesség, kreativitás,
  • önálló, precíz munkavégzés,
  • jó stressztűrő képesség.

Egyéb feltételek a munkakör betöltéséhez:

  • magyar állampolgárság,
  • büntetlen előélet.

A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások:

  • fényképes önéletrajz,
  • végzettséget, szakképzettséget, szakképesítést, idegennyelvtudást tanúsító okiratok egyszerű másolata,
  • nyilatkozat arról, hogy a pályázó hozzájárul személyes adatainak a pályázati eljárással összefüggő kezeléséhez.

A munkakör betölthetőségének időpontja: 2022. szeptember 1.

A pályázat benyújtásának határideje: 2022. július 22.

A pályázatok benyújtásának módja: elektronikus úton, Hoczopán Szabolcs részére a szabolcs.hoczopan@ek.szte.hu e-mail címen keresztül.

A pályázat elbírálásának módja, rendje: személyes megbeszélés és gyakorlati kompetencia felmérés.

A pályázat elbírálásának határideje: 2022. augusztus 1.

A pályázattal kapcsolatban további információ kérhető: Hoczopán Szabolcs, telefon: +36 30 742 8117, vagy e-mail: szabolcs.hoczopan@ek.szte.hu.

Közzétéve: 2022. július 6.